Expresní schválení!

Hypotéka až na 30 let!

Až 70 % z ceny domu!

Stačí 10 fotek k ocenění!

Amortizace

Slovo amortizace je většinou známé spíše ve spojitosti s automobily, či nějakým majetkem. V této souvislosti značí opotřebení, které je zapotřebí počítat do nákladů.V oblasti hypoték a úvěrů to však znamená něco trochu jiného. Amortizace je v podstatě jiný výraz pro úmor, tedy snižování jistiny – půjčené částky. Úmor je část splátky, která jde na umoření dluhu, tedy částky, kterou jste si půjčili. Další složkou celkové měsíční splátky je také úrok, který znamená odměnu pro poskytovatele úvěru. Mnoho lidí se domnívá, že splátky, které posílají, jsou z největší části na umoření dluhu. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Hlavně ze začátku slouží velká část splátky k zaplacení úroků, až později se tento poměr mění a značná číst jde na splacení jistiny. Někdy má klient možnost provést mimořádnou splátku, která je nad rámec pravidelných splátek. Tato částka jde potom celá na amortizaci, ovšem není-li úvěr v době fixace. Tak byste naopak mohli dostat za mimořádnou splátku sankce. Mnoho bank ovšem umožňuje jednou ročně zaplatit mimořádnou splátku. Po uplynutí doby fixace jich můžete zaplatit, kolik chcete, či dokonce doplatit celý úvěr najednou. Je jasné, že je dobré umořit úvěr co nejrychleji. Pokud se snižuje úmor, snižuje se logicky i úrok, který je vypočítáván právě ze zbývající splatné částky úvěru. Amortizace tedy znamená splácení té částky, která vám byla poskytnuta jako úvěr, nikoliv splacení úroků. Mimořádné splátky vám mohou velmi pomocí, umořit tuto částku co nejdříve. Je ale zapotřebí si nejprve důkladně přečíst podmínky úvěru, abyste naopak nedostali sankce. Poměr úmoru a úroku se může během splácení měnit. Existuje totiž několik druhů splátek, jako anuitní, která je stálá, nebo progresivní, či degresivní, které jsou měnné a buď dochází k jejich zvyšování, či snižování.


Jméno a Příjmení
Telefon
Email
Adresa Nemovitosti

Požadovaná výše úvěru
Ochrana proti spamu - napište aktuální rok:

Na základě Vámi zadaných údajů předběžně posoudíme Vaši žádost. Poté Vás budeme kontaktovat. Vámi sdělené údaje považujeme za důvěrné.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním a nakládáním s osobními údaji. Více informací.Zajistíme tyto typy produktů:

 • Spotřebitelský úvěr

 • Nebankovní hypotéka

 • Podnikatelské úvěry

 • Hypotéka bez registru

 • Americká hypotéka

 • Hypotéka bez doložení příjmu

 • Půjčka se zástavou nemovitosti

 • Vyplácení exekucí


 • Působíme v celé ČR
  Najdete nás mimo jiné v těchto městech:
  Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Zlín, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Plzeň, Jihlava, Karlovy Vary, Cheb, Mládá Bolestav, Kolín, Kladno, Jindřichův Hradec, Ústí na Labem a další

  Slovník pojmů
  Věřitel
  Když se řekne věřitel, jedná se o osobu, ke které má dlužník závazek v podobě dluhu.

  RPSN
  Přesto, že se jedná o zkratku, která se objevuje snad u každého úvěru, ne každý přesně ví, co přesně znamená.

  Konsolidace
  Konsolidaci půjček, nebo chcete-li konsolidace úvěrů, či dluhů. Nezáleží na tom, jak přesně tento produkt nazveme, záleží spíše na tom, abychom věděli, co je v tomto pojmu skutečně skryto.

  více >>