Expresní schválení!

Hypotéka až na 30 let!

Až 70 % z ceny domu!

Stačí 10 fotek k ocenění!

Věřitel

Když se řekne věřitel, jedná se o osobu, ke které má dlužník závazek v podobě dluhu. Věřitelem jsou nejčastěji banky, ale mohou to být i nebankovní společnosti, právnické osoby, ale i fyzické osoby.Mělo by se jednat o osobu, která je již plnoletá, ale nemusí to být zásadní podmínkou. V případě nezletilé osoby se však o její vlastnictví stará zákonný zástupce, či osoba určená soudem. Věřitelem se stanete tehdy, kdy soba, která si od vás půjčila finanční prostředky, či cokoliv jiného, neplatí své závazky podle dohody. Jestliže k tomu dojde, potom má věřitel právo obrátit se na soud a touto cestou vymáhat to, co mu právem náleží. Je možno obrátit se také na soukromou instituci, vymáhající zakázky. Je ovšem nutné, aby vše proběhlo v souladu se zákonem, který tuto problematiku řeší. Neplnění závazků nemusí znamenat pouze nesplácení celé částky, ale i její části. Věřitel má vždy právo na to, aby mu byla uhrazena celá částka. Ačkoliv se mnoho dlužníků domnívá, že dokud platí alespoň něco, žádné následky jim nehrozí. Tato domněnka je ovšem mylná. Práva a povinnosti věřitele jsou obecně popsána zákonem č. 40/1964 Sb. občanského zákoníku, a zákonem č. 513/1991 Sb. obchodního zákoníku. V rámci obchodního a občanskoprávního vztahu se mohou některá práva lišit. Některá pravidla jsou v rámci obchodního, či občanskoprávního vztahu odlišná. Proto jsou tyto dva vztahy řešeny odlišným zákonem. Vždy však platí, že dlužník je povinen splatit celou částku, na kterou má věřitel právo. Věřitelem se tedy stala osoba, které dlužník nezaplatil danou částku do dohodnutého termínu splatnosti. Po uhrazení této částky je tento vztah opět anulován. Nesmíme ale zapomínat na to, že necháme-li své závazky nesplacené, můžeme se dočkat i exekuce, která je velmi nepříjemným a nežádoucím řešením především pro dlužníka.


Jméno a Příjmení
Telefon
Email
Adresa Nemovitosti

Požadovaná výše úvěru
Ochrana proti spamu - napište aktuální rok:

Na základě Vámi zadaných údajů předběžně posoudíme Vaši žádost. Poté Vás budeme kontaktovat. Vámi sdělené údaje považujeme za důvěrné.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním a nakládáním s osobními údaji. Více informací.Zajistíme tyto typy produktů:

 • Spotřebitelský úvěr

 • Nebankovní hypotéka

 • Podnikatelské úvěry

 • Hypotéka bez registru

 • Americká hypotéka

 • Hypotéka bez doložení příjmu

 • Půjčka se zástavou nemovitosti

 • Vyplácení exekucí


 • Působíme v celé ČR
  Najdete nás mimo jiné v těchto městech:
  Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Zlín, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Plzeň, Jihlava, Karlovy Vary, Cheb, Mládá Bolestav, Kolín, Kladno, Jindřichův Hradec, Ústí na Labem a další

  Slovník pojmů
  Věřitel
  Když se řekne věřitel, jedná se o osobu, ke které má dlužník závazek v podobě dluhu.

  RPSN
  Přesto, že se jedná o zkratku, která se objevuje snad u každého úvěru, ne každý přesně ví, co přesně znamená.

  Konsolidace
  Konsolidaci půjček, nebo chcete-li konsolidace úvěrů, či dluhů. Nezáleží na tom, jak přesně tento produkt nazveme, záleží spíše na tom, abychom věděli, co je v tomto pojmu skutečně skryto.

  více >>