Expresní schválení!

Hypotéka až na 30 let!

Až 70 % z ceny domu!

Stačí 10 fotek k ocenění!

Spoludlužník

Jestliže žádáte o hypoteční úvěr, potom musíte počítat s tím, že každá banka, či nebankovní společnost poskytují peníze oproti určitému zajištění.Tím nejčastějším zajištěním je zástava nemovitosti. Není to však jediný způsob a zejména u vyšších úvěrů, či u nízké bonity klienta se přistupuje ještě k dalšímu druhu zajištění. Jedním z takových druhů zajištění může být přizvání spoludlužníka neboli spolužadatele. Jestliže není pro zajištění určena zástava nemovitosti, ale další dlužník, je proces o něco složitější. U nemovitostí je totiž v podstatě jasná maximální částka, na kterou může být úvěr poskytnut. U spoludlužníka tomu tak ale není. Tak záleží na mnoha faktorech. Spoludlužník, nebo také ručitel, je osobou, která je ve smlouvě o úvěru uváděna společně s dlužníkem. V nejčastějších případech se spoludlužníkem stává osoba, která žije s žadatelem v jedné domácnosti. Může sjednat o manžela, či manželku, druha či družky, nebo taky může žádat rodič společně s dospělým dítětem. Možností je opravdu mnoho a nejsou k tomu určené žádné podmínky. Může se jednat i osobu, která s žadatelem nemá žádný vztah. Pokud manželé nemají zúžené jmění, potom se druhý z manželů stává spoludlužníkem vždy. Spoludlužník je tedy osoba, která má vůči bance stejnou povinnost, jako dlužník. Splátky jsou sice v režii dlužníka, ale odpovědný je i spoludlužník. To znamená, že pokud by došlo k porušení povinnosti splácet, může se dostat do exekučního řízení i spoludlužník. Je potřeba si uvědomit, že spoludlužník bude v bankovním registru uveden jako někdo, kdo splácí úvěr. Proto je potřeba tuto volbu pečlivě zvážit. Je však pravdou, že uvedením další osoby do smlouvy a posouzení jejich příjmů se značně zvyšuje šance na získání úvěru. Tedy, mají-li oba čisté štíty bez záznamů v registrech. Ovšem, i v takovém případě se najdou společnosti, které jsou ochotny vám úvěr poskytnout.


Jméno a Příjmení
Telefon
Email
Adresa Nemovitosti

Požadovaná výše úvěru
Ochrana proti spamu - napište aktuální rok:

Na základě Vámi zadaných údajů předběžně posoudíme Vaši žádost. Poté Vás budeme kontaktovat. Vámi sdělené údaje považujeme za důvěrné.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním a nakládáním s osobními údaji. Více informací.Zajistíme tyto typy produktů:

 • Spotřebitelský úvěr

 • Nebankovní hypotéka

 • Podnikatelské úvěry

 • Hypotéka bez registru

 • Americká hypotéka

 • Hypotéka bez doložení příjmu

 • Půjčka se zástavou nemovitosti

 • Vyplácení exekucí


 • Působíme v celé ČR
  Najdete nás mimo jiné v těchto městech:
  Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Zlín, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Plzeň, Jihlava, Karlovy Vary, Cheb, Mládá Bolestav, Kolín, Kladno, Jindřichův Hradec, Ústí na Labem a další

  Slovník pojmů
  Věřitel
  Když se řekne věřitel, jedná se o osobu, ke které má dlužník závazek v podobě dluhu.

  RPSN
  Přesto, že se jedná o zkratku, která se objevuje snad u každého úvěru, ne každý přesně ví, co přesně znamená.

  Konsolidace
  Konsolidaci půjček, nebo chcete-li konsolidace úvěrů, či dluhů. Nezáleží na tom, jak přesně tento produkt nazveme, záleží spíše na tom, abychom věděli, co je v tomto pojmu skutečně skryto.

  více >>