Expresní schválení!

Hypotéka až na 30 let!

Až 70 % z ceny domu!

Stačí 10 fotek k ocenění!

Lineární splácení

U hypotečního úvěru se v naprosté většině případů setkáte s anuitním způsobem splácení. To znamená takový způsob, kdy se nemění měsíční splátka.Dalším a méně obvyklým způsobem splácení je takzvané splácení lineární. Může se mu říkat také konstantní splácení. Tento způsob splácení je založen na tom, že klient v každém měsíci splatí bance stejnou část úvěru a k tomu navíc úroky, které jsou platné pro aktuální měsíc. Vzhledem k tomu, že jistina se s každou splátkou snižuje a úrok se vypočítává z dlužné částky, postupně klesá i měsíční splátka, kterou klient zaplatí. Ačkoliv to zní trochu složitě, ve skutečnosti je to celkem jednoduché. Splátky tedy tvoří každý měsíc stejná částka úmoru a k tomu aktuálně vypočtená výše úroku. Nejprve je tedy splátka vyšší, než v případě anuitního splácení, ale zase dochází k rychlejšímu umořování dluhu. Spousta klientů se raději smíří s vyšší počáteční splátkou, ale dřívějšímu splacení dluhu. Je to velmi rozumné, ovšem ne každý si to může dovolit. Pro většinu klientů je nezbytné zvolit klasickou splátku anuitní, která je po celou dobu stejná. Velkou část splátky však ze začátku tvoří úroky a k umořování dluhu tak dochází mnohem pomaleji. Kromě anuitního a lineárního způsobu splácení se můžete setkat ještě s progresivním a degresivním způsobem splácení. Progresivní znamená, že splátka postupně roste a mění se i poměr zaplaceného úroku a úmoru. Degresivní splátka se naopak postupně snižuje. Podobně jako u lineární platíte nejprve větší část úmoru a nižší úroku. Postupně se ale tento poměr mění. Vybrat si ten správný druh splácení nemusí být zrovna jednoduché. Nejlepší je poradit se s poradcem, který vám vše dokáže vysvětlit a poradit a posoudit vaší situaci. Vše je potřeba hlavně pečlivě zvážit a to nejen s ohledem na aktuální situaci, ale i na budoucnost.


Jméno a Příjmení
Telefon
Email
Adresa Nemovitosti

Požadovaná výše úvěru
Ochrana proti spamu - napište aktuální rok:

Na základě Vámi zadaných údajů předběžně posoudíme Vaši žádost. Poté Vás budeme kontaktovat. Vámi sdělené údaje považujeme za důvěrné.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním a nakládáním s osobními údaji. Více informací.Zajistíme tyto typy produktů:

 • Spotřebitelský úvěr

 • Nebankovní hypotéka

 • Podnikatelské úvěry

 • Hypotéka bez registru

 • Americká hypotéka

 • Hypotéka bez doložení příjmu

 • Půjčka se zástavou nemovitosti

 • Vyplácení exekucí


 • Působíme v celé ČR
  Najdete nás mimo jiné v těchto městech:
  Praha, Brno, Olomouc, Ostrava, Zlín, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Plzeň, Jihlava, Karlovy Vary, Cheb, Mládá Bolestav, Kolín, Kladno, Jindřichův Hradec, Ústí na Labem a další

  Slovník pojmů
  Věřitel
  Když se řekne věřitel, jedná se o osobu, ke které má dlužník závazek v podobě dluhu.

  RPSN
  Přesto, že se jedná o zkratku, která se objevuje snad u každého úvěru, ne každý přesně ví, co přesně znamená.

  Konsolidace
  Konsolidaci půjček, nebo chcete-li konsolidace úvěrů, či dluhů. Nezáleží na tom, jak přesně tento produkt nazveme, záleží spíše na tom, abychom věděli, co je v tomto pojmu skutečně skryto.

  více >>